Artykuły

„Głośne czytanie ulubionej książki”

Drukuj
Utworzono: wtorek, 26, styczeń 2016 Anna Zielińska-Futyma

           DSC04515 ZS5wSanoku Miła, luźna i kameralna atmosfera towarzyszyła spotkaniu pt.: „Głośne czytanie ulubionej książki”, które odbyło się 20.01.2016 r. w bibliotece szkolnej ZS nr 5

(patrz: zdjęcia).

Akcja wspierająca promocję czytelnictwa – zgodnie z wdrażanym programem rozwoju edukacji czytelniczej i upowszechniania czytelnictwa – zgromadziła nauczycieli i uczniów chętnych zaprezentować wybraną przez siebie pozycję literacką oraz przeczytać współuczestnikom imprezy jej fragment – w celu rozbudzenia zainteresowania lekturą.

Największe emocje towarzyszyły książce naszego rodzimego autora kryminałów - Bartłomieja Rychtera - zatytułowanej Złoty wilk ( 2009). Jest to druga z kolei powieść sanoczanina, inne to:

 • Kurs do Genewy
 • Ostatni dzień lipca
 • Czarne złoto

Utwory tego pisarza doczekały się już przekładów w innych językach (angielski, niemiecki, francuski, duński i czeski – źródło: Wikipedia).


Dla zainteresowanych i lubiących poszukiwania: pełna lista pozostałych bohaterek spotkania  - w kolejności ich prezentacji:

 1. Wallace D. Wattles -   „ Nauki o obfitości”
 2. Tomaš Bartoš – „Najemnicy”
 3. Ks. Jan Kaczkowski, Piotr Żyłka – „Życie na pełnej petardzie”
 4. Harlan Coben – „Jeden fałszywy ruch”
 5. Henryk Sienkiewicz – „Quo vadis”
 6. Omena Mensah – „Gorzka czekolada”
 7. Bartłomiej Rychter – „Złoty wilk”
 8. Brian W. Aldiss – „Cieplarnia”
 9. Corinne Hofmann – „Biała Masajka”

Wzbogaceni o nową wiedzę i doświadczenia intelektualne wszyscy uczestnicy „Głośnego czytania” otrzymali pamiątkowe zakładki do książek, uczniowie zaś książki ufundowane przez Radę Rodziców ZS 5 w Sanoku.

 

Monday the 18th - . Powered by 888 poker bonus code