Szkolne obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę

Drukuj
Utworzono: poniedziałek, 19, listopad 2018 Agnieszka Jakobik

100 lat logoDzień 11 listopada jest doroczną okazją, aby zastanowić się nad naszym patriotyzmem. Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, tak doniosła, tak wyjątkowa i szczególna zachęca nie tylko do oddania czci bohaterom za ich męstwo, ofiarność i miłość, ale również skłania do refleksji nad przyszłością naszego państwa i mieszkającego w nim od wieków narodu. Trzeba pamiętać, że Ojczyzna to nie tylko powód do chluby, ale i wielki obowiązek; obowiązek, aby mówić młodemu pokoleniu o rzeczach trudnych: patriotyzmie, polskości, bohaterach narodowych, śmierci w obronie Ojczyzny.

"BÓG, HONOR, OJCZYZNA” - pod tym hasłem odbyła się dnia 9 listopada 2018 roku uroczysta akademia z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Po uroczystym odśpiewaniu hymnu narodowego (o godzinie 11.11) rozpoczął się montaż słowno- muzyczny w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Recytowano wiersze, śpiewano piosenki i pieśni patriotyczne, natomiast po akademii odbyło się wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych przy akompaniamencie pana Michała Kwolka.

W ramach obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w naszej szkole odbył się quiz „Niepodległa” oraz przeprowadzone zostały lekcje wychowawcze upamiętniające rocznicę Naszej Niepodległości. Ponadto, uczniowie z klasy 1TBG wzięli udział w trzech konkursach historycznych o tej tematyce, a młodzież całej szkoły licznie wzięła udział w miejskich obchodach rocznicowych.

Monday the 18th - . Powered by 888 poker bonus code